POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
09-10-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Uwolnij książki z Galerią Bronowice! Akcja bookcrossingowa już od 7 października.
ZAPRASZA
Galeria Bronowice
ul. Stawowa 61
Kraków
http://www.galeriabronowice.pl
miejsce:
Galeria Bronowice
czw-pt 15-20.00
sobota 10-18.00
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Literatura
Mówi się, że książka żyje dwa razy: pierwszy w głowie autora, a drugi - w dłoni czytelnika. Teraz, dzięki akcji bookcrossingowej, można ofiarować jej jeszcze wiele okazji, aby mogła odżyć. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 października na terenie Galerii Bronowice. Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i bezpłatnie wymienić na inne książki. Dodatkowo przewidziano specjalny „artystyczny” regał oraz warsztaty dla dzieci.

Bookcrossing, idea mająca swoje początki jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku, zdobywa obecnie coraz większy rozgłos. Od 2001 roku, w którym amerykański programista Ron Hornbaker utworzył pierwszą stronę dla bookcrosserów, na całym świecie „uwolnionych” zostało około 5,5 mln książek. Coraz popularniejsze stały się nie tylko strony internetowe, ale także stacjonarne czy mobilne punkty wymiany.
Ogólnoświatowy ruch wymiany książek zagląda również pomiędzy regały w Galerii Bronowice - i to już kolejny rok z rzędu. Tej jesieni akcja odbędzie się w dniach 7-9 października. Punkt bookcrossingowy pojawi się na poziomie 0 obiektu.

- Akcja wymiany książek w Galerii Bronowice to kolejna już odsłona tego popularnego, przyciągającego prawdziwe tłumy osób wydarzenia, promującego czytelnictwo i pokazującego, że czytanie jest modne. Zadbamy o to, aby zarówno starsi, jak i młodsi czytelnicy znaleźli tu coś dla siebie i miło spędzili czas. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału - mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Jak wymienić się książkami? Zasady są proste. Jeśli masz w domu pozycje, które z jakiegoś powodu zalegają na półce, zabierz je z sobą i przyjdź do Galerii Bronowice. Tu bezpłatnie wymienisz je na inne, zyskując w ten sposób wiernych przyjaciół na długie zimowe wieczory, a oddane tytuły znajdą nowych właścicieli. Z regału bookcrossingowego możemy zabrać tyle samo książek, ile przynieśliśmy. Wydarzenie stanowi też świetną okazję, aby wymienić się opiniami z innymi czytelnikami. Należy pamiętać, że w akcji biorą udział książki niezniszczone, kompletne, nie starsze niż wydane w 2001 roku. Nie mogą to być również podręczniki czy wielotomowe encyklopedie i słowniki.

Dodatkowo - Sztuka z Regału i Regał Dziecięcy. Wśród bookcrossingowych regałów pojawią się również dwa specjalne. Pierwszy - pod opieką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która pragnie podzielić się swymi wydawnictwami. Chętnie wymieni się też książkami o malarstwie, rzeźbie, grafice, fotografii, architekturze, by pozyskać nowe tytuły do swojej biblioteczki. Na drugim znajdą się tylko książki dla dzieci i młodzieży, tak, by odwiedzającym Galerię dzieciom i ich rodzicom łatwiej było znaleźć interesujące tytuły.

Warsztaty dla najmłodszych - „Wyprawa w świat wyobraźni”. W piątek 8 października w godz. 15:00-18:00 odbędą się także zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Kraków. Pracownicy Filii nr 16 oraz Filii nr 20 przygotowali dla dzieci warsztaty. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać opowiadania o kocie, który pierwszy raz odwiedza bibliotekę. Historia przedstawiona zostanie za pomocą techniki kamishibai. W części warsztatowej, z przygotowanych materiałów, dzieci będą mogły wykonać zakładkę w kształcie kota.

- Trochę zapominamy, że czytanie to prawdziwy relaks i komfort dla naszego umysłu, dlatego Biblioteka Kraków stara się o tym przypominać. Cieszę się, że wspólnie z Galerią Bronowice od lat podejmujemy wspólne działania zmierzające do popularyzacji czytelnictwa oraz wpływu książek na rozwój najmłodszych, ale również i tych już nieco starszych – mówi Agnieszka Staniszewska-Mól, p.o. Dyrektor Biblioteki Kraków.

Punkt Wymiany Książek w Galerii Bronowice czynny będzie 7 i 8 października od godziny 15:00 do 20:00 oraz 9 października od 10:00 do 18:00 na poziomie 0. Warsztaty dla dzieci odbędą się w piątek, 8 października, w godz. 15:00-18:00. Akcja odbywa się przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

Szczegółowe informacje oraz regulamin akcji bookcrossingowej znaleźć można pod adresem: https://galeriabronowice.pl/wydarzenia/bookcrossing.

Więcej o akcji na: www.galeriabronowice.pl oraz www.facebook.com/GaleriaBronowice/

Partnerem akcji są: Biblioteka Kraków oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
https://galeriabronowice.pl/wydarzenia/bookcrossing
https://galeriabronowice.pl
Miejsce:
Galeria Bronowice
Godz.
czw-pt 15-20.00
sobota 10-18.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury