POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
17-05-2019      -   19-05-2019
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Zapach czekolady ponownie w pobliżu ulic Łokietka i Wrocławskiej –
– otwarcie nowej sklepokawiarni Wawel
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Łokietka 8D
WSTĘP WOLNY       
 
Wydarzenia inne
Już 17 maja uroczyste otwarcie nowej kawiarni i sklepu firmowego Wawel w Krakowie. Nowe słodkie miejsce na mapie miasta przywołuje wyjątkowe wspomnienia mieszkańców, bowiem sklep zlokalizowany jest przy ulicy Władysława Łokietka 8D – w pobliżu mieszczącej się w tej okolicy przed laty fabryki czekolady Wawel. Na gości kawiarni czekają nie tylko kultowe słodycze, ale także firmowe ciasta Wawel oraz lody. Wystrój wnętrza utrzymany jest w industrialnym klimacie nawiązującym do historii miejsca. To obowiązkowy punkt na słodkiej mapie Krakowa!

Istnieją miejsca, które przywołują słodkie wspomnienia. Takim punktem jest bez wątpienia nowa kawiarnia firmowa Wawel – zlokalizowana w okolicy znajdującej się tu przed laty fabryki czekolady. To w tej okolicy, przy ul. Wrocławskiej 17, w 1923 roku, Adam Piasecki, protoplasta dzisiejszej marki Wawel, rozpoczął działalność na większą skalę, uruchamiając nowoczesną fabrykę słodyczy A. Piasecki, fabrykę czekolady i cukrów w Krakowie. To również w tym miejscu, aż do 2005 r., odbywała się produkcja doskonałych słodyczy Wawelu: w tym Mieszanki Krakowskiej, kultowych czekoladek Kasztanki, Malaga Tiki Taki czy ponadczasowej czekoladki Danusia.

W nowej kawiarni, której otwarcie zaplanowano na 17 maja, powstał kącik utrzymany w stylu industrialnym – zainspirowany przeszłością tego miejsca i klimatem nawiązujący do historii obiektu. Oprócz możliwości skosztowania kultowych słodkości, degustacji firmowych tart, wyjątkowych lodów o smaku Michałków, Malagi i Tiki Taków, a także wypicia pysznej czekolady na gorąco, kawy czy herbaty, w świat życia dawnej fabryki wszystkich gości przeniesie także samo wnętrze. Na niepowtarzalny klimat tego miejsca składa się sam obiekt oraz zgromadzone wewnątrz pamiątki – stare fotografie na ścianach, historyczne opakowania i formy do produkcji czekolady.


W dniach 17-19 maja (piątek - niedziela) Wawel zaprasza na uroczyste otwarcie połączone z degustacją słodyczy i ciast.
Nowa Kawiarnia firmowa Wawel mieści się w Krakowie przy ulicy Władysława Łokietka 8D w lokalu nr 3. To część inwestycji, które powstała na terenie dawnego zakładu produkcyjnego Wawel S.A. w Krakowie. Otwarta będzie 7 dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 19:00. Sklep został zaprojektowany w taki sposób, aby przywoływać pamięć mieszczącej się tu przed laty fabryki. To idealne miejsce by wspólnie z bliskimi celebrować dobre chwile – skosztować czekoladowych pyszności od Wawelu i ożywić wspomnienia. Tu każdy poczuje się dobrze!



Sieć sklepów marki Wawel, łącznie z nowym punktem, to już 15 lokalizacji – miejsc wyjątkowych, w których tradycja i kunszt wyrobu łączą się z nowoczesnymi wnętrzami i wyjątkową atmosferą. W każdym z nich Wawel oferuje szeroką ofertę swoich znanych i uwielbianych produktów, a także wyroby niedostępne w innych punktach sprzedaży – jak czekolady i bombonierki z akwarelowymi widokami polskich miast, zestawy prezentowe przygotowywane na zamówienie Klienta czy unikalne konfitury z czekoladą Wawel.

Mapka z siecią sklepów dostępna na stronie:
https://www.wawel.com.pl/sklepy


 
https://www.wawel.com.pl/sklepy
Miejsce:
Łokietka 8D
 
Godz.

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury