POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
21-09-2018      -  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
„…JA ŚPIEWAM PIOSENKI”
SPEKTAKL MUZYCZNO KABARETOWY
W STYLU RETRO BURLESQUE
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Klub Muzyczny CHICAGO | ul. Sławkowska 11
Kraków
19:30
       
 
Teatr
Teatr VIS A VIS
PREZENTUJE
WYJĄTKOWY SPEKTAKL MUZYCZNO KABARETOWY
W STYLU RETRO BURLESQUE
„…JA ŚPIEWAM PIOSENKI”

KROTOCHWILA Z PIOSENKAMI i ZJAWISKOWĄ BURLESKĄ

SPEKTAKL W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI RETRO im. Mieczysława Fogga
ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM
Rose De Noir

Kameralny spektakl muzyczny łączący krotochwilę z groteską i burleską w stylu retro.
Spektakl ukazuje zabawne, momentami nawet krotochwilne perypetie aktorki z bulwarowego teatru, która popełniwszy zbrodnię skazana jest na niekończącą się ucieczkę stającą się podróżą w czasie i przestrzeni do świata przedwojennych kabaretów i teatrzyków kawiarnianych…
Słodko - gorzka, przedstawiona z przymrużeniem oka, niepozbawiona czarnego humoru historia dziewczyny, która dla kariery, sławy i splendoru gotowa jest zrobić niemal wszystko…
Opowiedziana pół żartem, pół serio rymowana i muzyczna historia z dreszczykiem okraszona znanymi, popularnymi i wpadającymi w ucho szlagierami w stylu retro, między innymi Hanki Ordonówny czy Wiery Gran…
To klasyczny café-theatre nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Krotochwila – zabawny utwór sceniczny oparty na błahych konfliktach i intrygach, służący rozrywce. Posługuje się humorem sytuacyjnym, karykaturą, błazenadą i wyjaskrawieniem.
Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Bartłomiej Piotrowski - reżyser specjalizujący się w kameralnych formach teatralnych, zwłaszcza wokalnych, tanecznych i muzycznych

WYSTĘPUJĄ:

Maja Grześkowiak & Łukasz Jakubowski

ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM
Rose De Noir

Rose De Noir wykona w finale spektaklu wyjątkowe BURLESQUE SHOW
Cóż potrzebne jest pięknej kobiecie do szczęścia? Bardzo niewiele. No może tylko trochę więcej dla większej satysfakcji i pełnego zadowolenia. Opowie o tym Rose de Noir, pokazując podczas tego numeru, że naprawdę tylko kilka podstawowych atrybutów mężczyzny jest potrzebnych aby odnalazła swoją idealną druga połowę. Przecież Performerka burleski, jak i każda kobieta nie ma wygórowanych oczekiwań w stosunku do mężczyzn, no może tylko kilka podstawowych rzeczy jak brylanty, jacht czy willa. A jakich jeszcze dowiecie się podczas show osadzonego w przepięknej muzyce Zuli Pogorzelskiej i Eugeniusza Bodo oraz stylizacji przenoszącej widza w świat bogatych zdobnych kostiumów i brokatu.

Rose de Noir – tancerka, performerka i pedagog cyrku, w swoich pokazach łączy klasyczną burleskę z neo burleską gdzie używa wielu technik scenicznych i tanecznych takich jak balet, aerial dance, kabaret oraz odrobinę magii i wiele więcej.
Na koncie ma wiele osiągnięć w dziedzinie burleski; organizuje Łódzką Galę Burleski, regularnie reprezentuje polską burleskę za granicą podczas konkursów, z których najważniejsze to:
World Burlesque Games (Londyn - Anglia);
Caput Mundi Burlesque Award (Rzym - Włochy);
Miss Burlesque Russia (Moskwa - Rosja);
Milan Extraordinaire (Mediolan - Włochy);
Como Lake Burlesque Festival (Como - Włochy) – gdzie zdobyła koronę i tytuł Princess of the Lake;
oraz festiwali, z których najważniejsze to:
Bohemian Burlesque Festival (Praga - Czechy);
Fringe Festival (Edynburg - Szkocja);
The Croatian Burlesque and Cabaret Festival – gdzie została zaproszona jako międzynarodowy headliner oraz pełniła honorową rolę członka jury.

Co więcej, trakcie międzynarodowych festiwali miała okazję brać udział w warsztatach i uczyć się od najlepszych jak np. Dirty Martini czy Jett Adore (występujących między innymi w legendarnym już show Dity von Teese).
Na co dzień prowadzi regularne kursy burleski oraz zajmuje się projektowaniem kostiumów.

MONOLOGI i PIOSENKI:

Maja Grześkowiak

Aktorka musicalowa, absolwentka Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu, wokalistka krakowskich scen muzycznych, głównie występuje w spektaklach o charakterze retro.
Zdecydowanie kocha to co robi i wykonuje to z pasją.
Jak mówi: "Jest sztuką zatrzymać się na chwilę i rozkoszować w sztuce. To wspaniałe sprawiać, że na chwilę wszyscy jesteśmy gdzieś daleko, w zupełnie
innych realiach "

AKOMPANIAMENT:
Łukasz Jakubowski
Muzyk, kompozytor, aranżer, aktor.
Autor muzyki do kilku spektakli teatralnych, na co dzień z powodzeniem koncertuje w klubach muzycznych i artystycznych w całej Polsce.
Teatr VIS A VIS to klasyczny café-theatre w stylu RETRO nawiązujący do teatrzyków kawiarnianych powstałych w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Paryżu, Berlinie, Zurychu i Warszawie, które stanowiły wówczas ważny nurt kultury nieoficjalnej i niekomercyjnej.
Café-theatre to forma teatru rozrywkowego nadal niebywale popularna w zachodniej i południowej Europie - w Polsce obecnie praktycznie nieistniejąca.
Teatr VIS A VIS to kieszonkowe Variété...
Teatr wystawiający przede wszystkim spektakle kameralne, zwłaszcza muzyczne, wokalne i taneczne - także w formie kameralnych widowisk plenerowych...


21.09.2018 |piątek| godz. 19:30
Klub Muzyczny CHICAGO | ul. Sławkowska 11
Kraków

Rezerwacje: infoteatrvisavis@wp.pl

Wstęp: 25 zł

 
http://fb.com/teatrvisavis
Miejsce:
Klub Muzyczny CHICAGO | ul. Sławkowska 11
Kraków
 
Godz.
19:30

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury