POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
25-05-2018      -  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Maggio Musicale Italiano - Recital fortepianowy Roberto Russo
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Pałac biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, Kraków
WSTĘP WOLNY       
 
Muzyka
Roberto Russo rozpoczyna studia pianistyczne u swojego ojca Mario, muzyka i malarza. Po ukończeniu kształceniapod kierunkiem Giuseppe Maiorca kontynuuje naukę we Włoszech z takimi pianistami jak Daniel Rivery i Franco Scala oraz z Maria Tipo w Szwajcarii. Uczęszcza również na kursy pianistyczne z Jörgiem Demusem i Fausto Zadrą, a także z Peterem Schreierem.

W 1985 roku rozpoczyna karierę zawodową, która prowadzi go do występów w Argentynie, Kanadzie, Danii, Francji, Niemczech, Anglii, Włoszech, na Litwie, Malcie, w Meksyku, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, USA i Szwajcarii. Jego występy recenzowane są przez włoską i międzynarodową prasę oraz nagrywane przez RAI (Włochy), Radio Vaticana, Radio Toscana Classica (Włochy), Houston Public Radio (USA) i Radio Televisión Argentina. Nagrywa także dla Instytutu Liszta z Bolonii (Włochy) oraz dla Włoskich firm nagraniowych III Millennio oraz Istituto Discografico Italiano.

Roberto Russo studiuje również kompozycję pod kierunkiem Italo Vescovo, Silvano Sardi i Domenico Bartolucci były dyrygent Chóru Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie). Niektóre jego utwory są prezentowane w ważnych miejscach lub interpretowane przez renomowane zespoły: "Pater Noster" w 2006 roku w Lyonie we Francji przez Royal Chapel Choir of Copenhagen; "Sonata na altówkę i fortepian" w 1995 roku w Pałacu Rady Buenos Aires w Argentynie; "12 Preludi per pianoforte" w Høgskolen i Tromsø w Norwegii oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Dwukrotny laureat Międzynarodowego Konkursu Muzycznego "Ibla Grand Prize" (w 1996 roku jako pianista, w 1997 jako kompozytor), w latach 2000-2005 Roberto zostaje dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego i Kompozytorskiego "Premio Franz Liszt" w Grottammare, a także honorowym przewodniczącym jury podczas Konkursu Pianistycznego w Hongkongu w 2012 roku. Współpracuje z angielskim kompozytorem Michaelem Stimpsonem, kanadyjskim wiolonczelistą Bridget MacRae, litewskim oboistą Juste Gelgotaite, włoskim tenorem Alessandro oraz włoskim kwartetem smyczkowym "Quartetto di Roma".

Roberto Russo jest nauczycielem gry na fortepianie w Rovigo Music Conservatory (Włochy) a także prowadzi kursy, wykłady i kursy mistrzowskie w Konserwatorium Muzycznym i Uniwersytecie w Norwegii (Hogskøle i Tromsø - 2010, 2011, 2013, 2015, 2016), w Conservatorio Superior de Música de Oviedo 2010, Akademii Muzycznej w Krakowie - 2010, 2012, 2018), Universitatea Nationala de Muzica w Bukareszcie Bucuresti - 2011, Royal College of Music of London – 2014 oraz Conservatoire Superieure de Geneve - 2015.

Jest członkiem New York Classical Music Society, Quarternotez Events (Londyn) oraz Piano Week - Festival and Summer School (Londyn). W 2012 roku zostaje mianowany "Artystą Steinwaya".

W programie: R. Schubert, R. Russo
 
https://www.facebook.com/events/250844245463832/
Miejsce:
Pałac biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, Kraków
 
Godz.

 
 
   
Roberto Russo - Piano Prelude N. 12
 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury