POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
19-10-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
SABAS | Miłosne rozmowy z Anną Jakubczak
ZAPRASZA
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków

Portiernia:
tel. +48 12 420 49 50

Kontakt ogólny:
sekretariat@dworek.eu
http://www.dworek.eu
sekretariat@dworek.eu
miejsce:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
piwnice, ul. Papiernicza 2
18.00
BEZPŁATNE
» Literatura
Dobra wiadomość dla miłośników poezji!

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza do klimatycznych piwnic na Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon SABAS NA ŻYWO.

Gościem prowadzącej będzie Anna Jakubczak - autorka tomiku „Rozmowy nocą”, zbioru 70 wierszy poświęconych wszystkim rodzajom miłości. Od młodzieńczej, niespełnionej, idealizowanej. Po dojrzałą, ale jednak nacechowaną trudnościami życiowymi, tęsknotą i utratą, aż w końcu miłość spełnioną, w której nie brakuje bliskości, namiętności
i wysublimowanego erotyzmu.

W wierszach znalazły się odniesienia do literatury rosyjskiej z naciskiem na Michaiła Bułhakowa i Mistrza i Małgorzatę, psychologii behawioralnej i psychoanalizy Freuda, astronomii, astrologii, a nawet do języka cybernetyki. Wiele z zamieszczonych utworów znajduje swoją inspirację w muzyce czy sztukach plastycznych będąc swoistymi ekfrazami. Co istotne, każdy z zawartych w "Rozmowach nocą" wierszy jest emocjonalnym monologiem, kierowanym tak naprawdę do tej jednej ważnej osoby. Bo kiedy zapada noc, wychodzą na jaw wszystkie skrywane tajemnice. Padają słowa, które w świetle dnia, nigdy nie zostałyby wypowiedziane. To zbiór wierszy, w którym każdy czytelnik odnajdzie cząstkę siebie, tylko sobie znanego uczucia.

Zbiór zilustrowany został przez fotografa Rafała Babczyńskiego oraz fotografkę Marię Kuczarę. Posłowie napisała Beata Anna Symołon - krakowska animatorka kultury. Autorem okładki jest Maria Kuczara, projekt pod okiem autorki zrealizowała Małgorzata Goluda.

Anna Jakubczak (pseud. lit. Maria Iwanowa) - poetka, prozatorka, publicystka, animatorka kultury, redaktor naczelna portalu E-tuszem.pl oraz do 2019 Magazynu Kulturalnego Horyzont. Organizatorka spotkań autorskich oraz performance'ów artystycznych.
Swoją twórczość publikowała w ponad czterdziestu antologiach, zarówno w Polsce, jak
i za granicą. Przez trzy lata była stałą autorką w cyklu poetyckim The Year of The Poet, wydawanym przez amerykańskie wydawnictwo Inner Child Press. Wyróżniona w wielu konkursach poetyckich.

Autorka zbioru poetyckiego Ars Poetica (2Kings&Luv Publishers, Londyn 2013).W przygotowaniu powieść Wiatr nadziei oraz książka dla dzieci pt. Wiewiórze historie ze starego modrzewia. Prywatnie miłośniczka literatury rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Michaiła Bułhakowa, Puszkina oraz Lwa Tołstoja. W swoich poetyckich poszukiwaniach inspiruje się Ewą Lipską, Agnieszką Osiecką oraz Julią Poświatowską.

UWAGA!!!
- Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą o przybycie 15 min przed wydarzeniem w celu wypełnienia oświadczeń dot. COVID-19.

- Przypominamy, że na terenie obiektów Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz utrzymanie dystansu min. 1,5 m.
Szczegółowe wytyczne umieszczone są przy wejściu do budynków.
https://dworek.eu
https://www.facebook.com/events/779531749288971
Miejsce:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
piwnice, ul. Papiernicza 2
Godz.
18.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury