POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
17-06-2019     - 18-06-2019  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Kraków: “Bezpieczne Wakacje”, czyli atrakcje i pokazy dla uczniów podstawówek
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Kraków
BEZPŁATNE
zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
17 i 18 czerwca przy Hali 100-lecia Cracovii odbędzie się impreza dla uczniów klas IV i V krakowskich szkół podstawowych. “Bezpieczne Wakacje” to spotkania ze służbami ratowniczymi i mundurowymi, pokazy, konkurs plastyczny oraz gry i zabawy zespołowe. W programie również charytatywny bieg dla dzieci Wawel School Run. Partnerami wydarzenia są firma Wawel i Miasto Kraków.

“Bezpieczne Wakacje” to impreza dedykowana uczniom szkół podstawowych oraz ciekawa alternatywa dla nauczycieli na angażujące zajęcia tuż przed końcem roku szkolnego. Podczas imprezy dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzić letnie miesiące. Na stanowiskach przygotowanych przez policję, straż pożarną czy ratowników medycznych wezmą udział w pokazach i miniszkoleniach, a także oswoją z funkcjonariuszami w mundurach.
Miejsce imprezy zostanie podzielone na kilka stref tematycznych. Uczniowie poznają proste zabawy i gry zespołowe, które z powodzeniem będzie można naśladować z przyjaciółmi w czasie wakacji. Część z nich opierać się będzie na idei team buildingu. Wybrane konkurencje wzmocnią współpracę z innymi oraz pozwolą docenić różne cechy oraz umiejętności każdego z członków zespołu. W jednej ze stref zaprezentowany zostanie sport osób z niepełnosprawnościami. Odbędzie się również tematyczny konkurs plastyczny.

– Udział w zaplanowanych atrakcjach lub ukończenie rywalizacji przy każdym ze stanowisk skutkować będzie otrzymaniem specjalnej pieczątki, potwierdzającej zdobytą wiedzę czy umiejętności. Zebranie określonej ich liczby otworzy dzieciom wstęp do Wawel Trucka, czyli interaktywnej ciężarówki pełnej słodyczy, przygotowanej przez markę Wawel – tłumaczy Agnieszka Pleti z Fundacji Poland Business Run, pomysłodawcy wydarzenia.

Impreza dla dzieci przy Hali 100-lecia Cracovii to jedna z ciekawych, letnich propozycji eventowych wspieranych przez Miasto Kraków: – “Bezpieczne Wakacje” to połączenie dobrej zabawy z solidną dawką wiedzy o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Mam nadzieję, że uczniowie wyniosą z wydarzenia wiele istotnych informacji, które pozwolą im wesoło, ale i uważnie spędzić wakacyjnie miesiące. Zachęcam nauczycieli do rejestrowania swoich podopiecznych na jeden z proponowanych dni – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Poza pokazami i grami, podczas eventu odbędzie się także specjalny bieg charytatywny Wawel School Run, którego partnerem jest krakowski producent słodyczy – marka Wawel. Chętni uczniowie podstawówek będą pokonywać wyznaczoną trasę, a za każde okrążenie otrzymają naklejkę-cegiełkę do umieszczenia na specjalnej tablicy. Po jej zapełnieniu partner biegu – firma Wawel – przekaże środki na rehabilitację 10-letniego Oskara, beneficjenta Fundacji Poland Business Run, który w wyniku wady wrodzonej przeszedł amputację nogi.
Bieg w szczytnym celu ma budować wśród dzieci przekonanie, że każdy może pomóc. Podobnie jak podczas Kraków Business Run biegacze otrzymają okolicznościową koszulkę i medal.

– Od lat aktywnie angażujemy się w działalność charytatywną i społeczną, dlatego nasz udział w tym projekcie nie jest przypadkowy. W wydarzeniu i zaplanowanych atrakcjach, oczywiście także w charytatywnym biegu, wezmą z nami udział podopieczni świetlic środowiskowych, których pod swoimi skrzydłami ma Fundacja „Wawel z Rodziną”. Naszą ideą jest inspirowanie do czynienia dobra już od najmłodszych lat, a także pokazanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów – mówi Sylwia Warnecka, CSR menedżer, Wawel SA, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Impreza w tej samej formule odbędzie się dwukrotnie: 17 i 18 czerwca. W każdy z tych dni przygotowano miejsca dla ok. 700 dzieci z IV i V klas szkoły podstawowej. Na wszystkich biorących udział w zabawie czekają słodycze, upominki i drobne nagrody od partnerów akcji.

Rejestracji klas na wydarzenie dokonują nauczyciele za pomocą formularza online:
http://bezpiecznewakacje.krakow.pl/.

http://bezpiecznewakacje.krakow.pl
Miejsce:
Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury