NFO
Veggie Parade to idea pokojowych marszów zrzeszających wegan, wegetarian, witarian oraz sympatyków. Inicjatywa ta znana jest na całym świecie od wielu lat… Teraz czas na Polskę!
Veggie Parade odbyły się już w Paryżu, Pradze, Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Berlinie, Birmingham, Mediolanie i Osace. W Krakowie wydarzenie to organizowane jest po raz pierwszy, przez zaprzyjaźnione stowarzyszenia zajmujące się prawami zwierząt i popularyzowaniem ekologicznego stylu życia.
PLAN
W ramach Veggie Parade w Krakowie, 6-ego października, organizatorzy planują masowy marsz z transparentami, skandowaniem haseł, rozdawaniem ulotek, instrumentami ulicznymi (tzw. samba), muzyką z sound systemu, tall-bike’ami i innymi widowiskowymi elementami. Ruszymy spod Barbakanu na Rynek Główny, gdzie odczytamy manifest w języku polskim i angielskim, a następnie ulicą Karmelicką i Królewską pójdziemy w kierunku Fortu Nr 7 (ul. Rydla) - na zakończenie Parady w postaci veggie festynu.
Na miejscu będzie można zjeść smaczne wegańskie jedzenie przygotowane przez krakowskie vege bary i restauracje, kupić produkty z lokalnych eko sklepów czy posłuchać wykładu o zdrowym żywieniu. Odbędzie się premierowy pokaz filmu „Maximum Tolerated Dose”, wykład dietetyczki (Monika Areczuk) oraz atrakcje sportowe dla dzieci i dorosłych. Swoje stoiska będą miały również grupy tematyczne zajmujące się sportem czy kosmetykami nie testowanymi na zwierzętach. W marszu wezmą udział znane osobistości.
Wstęp wolny dla wszystkich.
CEL
Celem Veggie Parade jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na kilka zagadnień związanych z tematem.
Po pierwsze, istnieje spory odsetek zwolenników diet roślinnych, którzy swoim stylem życia udowadniają, iż jedzenie posiłków bezmięsnych (wegetarianizm) czy nie zawierających produktów pochodzenia zwierzęcego (weganizm) to możliwa i rozsądna alternatywa dla współczesnego, nasyconego składnikami zwierzęcymi sposobu odżywania.
Po drugie, celem jest również zachęcenie jak największej ilości miłośników zwierząt i sympatyków vege diety do wyrażenia swojego poparcia dla (prostych) działań, wykluczających cierpienie zwierząt i sprzyjających zdrowiu człowieka.
Po trzecie, marsz ten ma za zadanie wzbudzić wśród odbiorców refleksję na temat sytuacji zwierząt w XXI wieku oraz przemysłu hodowlanego: mięsnego, mleczarskiego, odzieżowego (w tym futrzarskiego), kosmetycznego i farmaceutycznego, a także zachęcić ich do skosztowania diety i stylu życia, który stara się całkowicie wykluczyć eksploatowanie zwierząt.
Więcej informacji:
www.veggie-parade.pl ;
www.facebook.com/events/279235148854032 .
|