Czy możemy się śmiać niezależnie od nastroju, bez dowcipów i ulubionych komedii? Tak, będziemy to robić podczas warsztatów JOGI ŚMIECHU! Program spotkania został opracowany na podstawie sztuki wywodzącej się z Indii, która jest rodzajem śmiechoterapii – łączy śmiech i jogę oddechu. Podczas warsztatów będziemy wzbudzać śmiech i używać pozytywnych afirmacji, wykonując proste ćwiczenia. Zostało udowodnione naukowo, że nasze ciało nie rozróżnia śmiechu „sztucznego” i prawdziwego, w obu wypadkach dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia. Działamy w myśl zasady, że śmiech to zdrowie, i że każdy może śmiać się bez stymulacji z zewnątrz.
CO DAJE JOGA ŚMIECHU:
☺ produkcję endorfin, tzw „hormonów szczęścia”
☼ poprawia nastrój, wspiera system odpornościowy i działanie całego ciała.
۞ wzmacnia system immunologiczny i poprawia funkcjonowanie organizmu
♡ dotlenia i poprawia krążenie krwi.
Ω rozwija wydajność i kreatywności, co przydaję się w pracy i szkole
★ pozwala czuć się lepiej w kontaktach międzyludzkich
✔ dzięki zmianie nastawienia i większemu spokojowi łatwiej radzimy sobie z trudnościami.
♞ odSKOCZnia dla umysłu, trening dla ciała, energia dla ducha :)
KIEDY: 12 października (niedziela), godz. 13:30 – 14:30
GDZIE: BAJLA, ul. Starowiślna 55/4
ZA ILE:
15 zł przy wpłacie do 6.10
20 zł przy wpłacie od 7.10
bezpłatny wstęp z kartą Benefit Multisport, Fit Profit lub OK System
ZAPISY: e-mail: kontakt@bajla.pl, tel: 534 583 153 (rezerwacja miejsc wymagana)
WIĘCEJ INFORMACJI O JODZE ŚMIECHU W KRAKOWIE: klik
Prowadzący: Andrzej Wiekiera - jogin Śmiechu, kabaretomaniak,trener trwałego rozwoju, prawnik. Chętnie podróżuje, odkrywając ciekawe miejsca i poznając pasjonujących ludzi. Współprzewodzi krakowskiej grupie Free Hugs, jest członkiem społeczności Couch Surfing. Z Jogą bawi się i pracuje od 2010 r. Przeprowadził wiele warsztatów dla dorosłych studentów, dzieciaków przy współpracy ze stowarzyszeniami, organizacjami, firmami.
Krótka historia JOGI ŚMIECHU:
Joga śmiechu została stworzona w Indiach w 1995 roku przez doktora medycyny Madana Katarię, który wraz z grupą 5 osób utworzył pierwszy klubu śmiechu w parku w Bombaju. Od tego czasu powstały tysiące klubów śmiechu w ponad 70 krajach. Dodatkowo, joga śmiechu jest praktykowana w licznych szkołach i uniwersytetach, firmach i znanych korporacjach, ośrodkach dla seniorów czy grupach samopomocowych dla chorych na raka.
|