POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
05-02-2016      -   06-02-2016
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
IKONY CHWILI - tu i teraz
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Galeria Sztuki Cellar, ul. Wielopole 12, Kraków
21.00
WSTĘP WOLNY       
 
Plastyka
Całonocny projekt artystyczny, którego celem jest wywołanie efektu synergii myœli, czasu i przestrzeni pomiędzy zaproszonymi do udziału w wydarzeniu twórcami.

Miejscem prezentacji będzie specyficzna, krakowska galeria - Cellar Gallery - mieszczšca się w XIX-wiecznej piwnicy posiadajšcej ascetyczne, oryginalnie zachowane wnętrze.

Projekt zakłada współistnienie prac, ich wzajemne dopełnianie się, oddziaływanie na siebie oraz odbiorców. Jego istotš jest powstanie nowego kodu znaczeń na styku różnych form artystycznej wypowiedzi wynikajšcych z osobowoœci uczestników.

Adam Nowaczyk (urodzony w 1976 roku w Koninie) – rysownik, ilustrator, malarz, muzyk, wokalista.
W latach 1997 – 2002 studia na Wydziale Malarstwa Grafiki i RzeŸby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia.
Od 2003 do 2012 roku pracował jako asystent w pracowni rysunku prof. Waldemara Masztalerza w macierzystej uczelni. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta, kierownika XIII Pracowni Rysunku w Katedrze Rysunku na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, eksperymentalno-improwizowanymi działaniami w obszarze muzyki - Grupa Twórcza My, wykonawstwem muzyki chóralnej - Musica Viva. Współtwórca Laboratorium Bez Adresu. Współorganizator ogólnopolskiego projektu Teraz Rysunek - UAP .

Przemysław Obarski (urodzony w 1976 roku w Bełchatowie) - twórca intermedialny, wystawiennik, kurator i koordynator projektów twórczych.
Studia, na kierunku grafika, ukończył z wyróżnieniem w 2002 roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W latach 2007-2011 zatrudniony był w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w Pracowni Ikonosfery Zakładu Plastyki Intermedialnej.
Często w swej twórczoœci nawišzuje do ponadczasowych, ponadkulturowych symboli, na podstawie których konstruuje efemeryczne formy sztuki wykorzystujšc przy tym przeróżne œrodki wyrazu.

Marcin Olejniczak (urodzony w 1976 roku w Koninie) - socjolog, pedagog, kulturoznawca, kurator, twórca muzyki dŸwiękowej.
W roku 2000 ukoczył socjologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2015 kulturoznawstwo na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie wykładowca w Katedrze Pedagogiki i Pracy Socjalnej Państwowej Wyższej Szkoly Zawodowej w Koninie.
Realizuje projekty intermedialne, koncertuje indywidualnie i zespołowo. W ostatnich realizacjach bazuje na improwizacji, intuicyjnym programowaniu, próbach rekonfiguracji i dekonstrukcji dŸwięku (z uwzględnieniem obiektów, głosu ludzkiego i audiosfery codziennoœci) oraz poszukiwaniach dŸwiękowych reprezentacji œladów pamięci.
Współtwórca Grupy Twórczej My. Członek zespołów Monopium i Opiumathic. Współpracuje z Galeriš Pod Bibliotekš PWSZ w Koninie oraz Galeriš Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciœnień w Koninie. Kurator przeglšdu artystycznego Restytucje.

Miłosz Pobiedziński (urodzony w 1973 roku w Wałbrzychu) – malarz, fotograf, twórca konceptualny.
W latach 1997-2002 studiował malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Mieczysława Wiœniewskiego. Dyplom z malarstwa oraz z fotografii artystycznej (aneks) uzyskał w 2002 roku. Od 2004 roku pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2012 obronił doktorat na Wydziale Malarstwa ASP. Od 2013 roku jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Pracowni C- Intermedia.
Kreuje obrazy będšce próbš rozważań nad zagadnieniami dotykajšcymi bezpoœrednio twórcę i jego dzieło. Zarówno pytania o sens sztuki, celowoœć działań artystycznych, jak i szukanie wspólnych wartoœci w kręgu tradycji malarstwa europejskiego i we współczesnych formach wypowiedzi artystycznej stanowiš temat przewodni jego twórczoœci. Stosuje różnorodne œrodki wyrazu: od tradycyjnego blejtramu po formy i działania przestrzenne jak obiekty, czy instalacje.

Katarzyna Rumińska (urodzona w 1988 roku w Golubiu-Dobrzyniu) – graficzka, ilustratorka, twórczyni multimedialna.
W 2012 roku ukończyła studia na kierunku edukacja arstystyczna w zakresie sztuk plastycznych na specjalnoœci intermedia i multimedia, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Obecnie doktorantka na WSP UMK w Toruniu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z animacji 3D i grafiki komputerowej w Pracowni Multimediów Zakładu Plastyki Intermedialnej WSP UMK.
Zajmuje się animacjš (3D i 2D), mappingiem oraz szeroko pojętš instalacjš w tym interaktywnš. Pasjonuje się metaforš multimodalnš i sposobami wypowiedzi za jej pomocš. Tworzy prace zbudowane na metaforach, dŸwięku, symbolach.

Magdalena Siejko (urodzona w 1977 roku w Œwidniku) - malarka, rysowniczka, autorka instalacji para-rzeŸbiarskich, scenograf i konserwator dzieł sztuki.
Studia ukończyła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Jacka Waltosia, prof. Zbigniewa Lutomskiego oraz prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej.
W 2009 r. obroniła doktorat w macierzystej uczelni. Od 2010 pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi także terapię zajęciowš z osobami psychicznie chorymi. Współautorka cyklicznej, ogólnopolskiej wystawy i konkursu Biennale Młodych Piękne Sztuki w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
W swojej pracy próbuje oswoić materię ludzkiego ciała zderzajšc jš z płaszczyznš obrazu. Poszukuje zależnoœci między cielesnoœciš ciała, a cielesnoœciš przestrzeni, w której jest ono
prezentowane.

kurator: Katarzyna Rumińska
koordynator: Przemysław Obarski
 
http://cellargallery.art.pl/
Miejsce:
Galeria Sztuki Cellar, ul. Wielopole 12, Kraków
 
Godz.
21.00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury